Szikkasztóalagút telepítése képekkel. Így telepíthető szűk helyeken is a szikkasztó alagút.
A szikkasztóalagút előnyei és hátrányai
A szikkasztóalagút egy praktikus megoldás abban az esetben, ha viszonylag kis hely áll rendelkezésre a telepítésnek. Nagy elszivárogtató kapacitása végett harmad annyi helyet foglal mint egy azonos kapacitásnak megfelelő kavicsos szikkasztó. Telepítése egyszerű, kisebb földmunkával jár mint a kavicsos rendszeré.
Egy vagy több sorban is telepíthető. Magas teherbírású, így akár gépjárműforgalom alá is tervezhető.
Hátránya az lehet hogy variálhatósága sajnos kisebb mértékben lehetséges mint a blokkoknak.
A szikkasztóalagút telepítésének lépései
1.
A szikkasztóalagút telepítése, a helyének meghatározásával kezdődik és a csövek nyomvonalának kitűzésével. A kikerülő földet helyben deponáltuk, mivel ilyenkor még nehéz meghatározni, hogy mennyi földre lesz szükség a visszatöltéshez. Az nagyon kellemetlen tud lenni, ha több földet vitetünk el mint amennyit kellene és hozatni kell a szikkasztóalagút letemetéséhez.
2.
Miután kiástuk a munkagödröt, elkészítjük a szikkasztó ágyazatát. Amennyiben a területen az altalaj nem megfelelő szerkezetű (rögös, agyagos, köves), akkor homokkal vagy ágyazati kaviccsal kialakítjuk az alapot. Ezt egyenletesen elhúzzuk, tömörítjük és erre kerül majd lefektetésre a szikkasztóalagút.
3.
A szikkasztóalagút telepítése során lehetőségünk van arra, hogy két elemet összeforgassunk. Ebben az esetben ez történt. Így a két elemből egy 600 literes elem alakítható ki, amiket rögzítőelemekkel kell összekapcsolni. Mielőtt lehelyezzük az összekapcsolt elemeket, terítsük alájuk a geotextilt, amit ideiglenesen nagy szögekkel tudunk rögzíteni a munkagödör falához, ameddig behelyezzük a szikkasztóalagút elemeket.
4.
A szikkasztóalagút behelyezése a munkagödörbe a következő lépés. Az összeforgatott, összekapcsolt elemeket egymás után lehelyezzük a gödörbe, és egymásba csúsztatjuk úgy, hogy az előre kialakított nútba illeszkedve a gyárilag rajtuk lévő rögzítő fülek összekattanjanak.
5.
Ezután becsomagoljuk a szikkasztóalagutat az előkészített geotextillel úgy, hogy a geotextilen 30-40 centiméteres átfedések legyenek legalább. Ahhoz hogy a következő lépést könnyedén el tudjuk végezni és hogy a textil ne csússzon le, célszerű a geotextilt rögzíteni az alagút elemeken. Ezt egyszerűen megtehetjük kisebb forgácslap csavarok és a hozzájuk tartozó alátétek segítségével.
6.
Ezután gyöngykaviccsal töltsük körbe a szikkasztót színig, ügyelve arra hogy a geotextil ne mozduljon el. A feltöltést 30-40 centiméterenként kézzel tömörítsük, akár egy fa rúd segítségével.
7.
A szikkasztóalagút telepítése következő lépése a befolyó és a szellőztetőidom felszerelése. Kivágjuk a geotextilt a megfelelő pontokon (előre perforált részek találhatóak a szikkasztó elemeket, külön a cső bekötések céljára) és ide helyezzük el a csöveket. Miután a csöveket bekötöttük a szikkasztó elemekbe, geotextillel alaposan körbetakarjuk a cső és a szikkasztó találkozási pontjait hogy ne kerülhessen föld a rendszerbe az illesztésnél. A csöveket rögzíthetjük csavarokkal is ideiglenesen ameddig a feltöltéssel nem stabilizáljuk pozíciójukat.
8.
Ezután pedig a már leírt módokon kössük be a csatornacsöveket a rendszerbe.
Csapadékvíz elvezetést tervez szikkasztóalagút kiépítése segítségével? Keressen minket bizalommal!