Ha egy családi házba költözünk, sokunk fejében megfordulhat egy pince ásás lehetősége. Későbbiekben minden bizonnyal nagy hasznát fogjuk venni a nyáron hűvös pincénknek, melybe akár a nyáron, kertünkből betakarított gyümölcseink és zöldségeink kiválóan elállnak.
A pince ásás a nagyobb volumenű földmunkák közé tartozik, ugyanakkor a megfelelő csapattal és munkagép segítéségével precíz munkát hozhatunk létre.
Hogyan történik a pince ásás?
Az első és legfontosabb pont a terv készítése, mikor is kijelöljük hol fog elhelyezkedni a pince, és hol is kell pontosan ásni. Ez azért is fontos, és akár előnyt jelenthet a jövőben, hiszen ha tudjuk hol fog elhelyezkedni, már abból következtetve tudni fogjuk körülbelül mennyi földe ásunk ki, így akár már a konténert is megrendelhetjük, melybe a felesleges földet tárolhatjuk.
Miután kijelöltük a pince helyét, célszerű felkeresni egy földmunka géppel rendelkező szakembert, akinek a segítségével hamar megtörténhet az ásás. Ha mi azonban magunk szeretnénk nekilátni a pince alap kiásásának, akkor szerezzünk be egy strapabíró ásót és indulhat az ásás.
A pince alap kiásásánál oda kell figyelni a pontos méretekre, arra, hogy precízen termeljük ki a földet, azzal esetlegesen más házrészt ne sértsünk meg.
Majd miután az alap kiásása megtörtént egyengessük el a felszínt, a pince falait, és ha szükséges gondoljunk arra is, hogy mivel a felszín alatt vagyunk, a talajvíz ne törjön fel, ne tudjon a későbbiekben a pince beázni, szereljük fel a szükséges szerkezeti elemekkel.
Kézzel vagy géppel történjen a pince ásása?
Mint már feljebb említettem, ha mi magunk szeretnénk a pince alapot kiásni, annak sincsen semmi akadálya, csak akkor fel kell készülnünk egy hosszadalmas és fárasztó fizikai munkára.
Ha azt szeretnénk, hogy időben gyorsabban haladjon a munka, bátran keressenek fel egy földmunka géppel rendelkező szakembert. A szakember segítéségével, és a földmunkagéppel, mint például egy árokásó gép, vagy egy kisebb markoló gép, időben sokkal hatékonyabb munkát tudhatunk a hátunk mögött, ami nekünk nem került nagyobb fizikai megterhelésbe.
A gép pince ásás során tehát sokkal hamarabb kaphatunk egy pince alapot. Egy árok ásó segítségével akár 1-2 nap alatt ki lehet ásni az alapot és a munka java kész is van.
Ne féljünk tehát géphez nyúlni. Ha a szakember díját szeretnénk megspórolni, akkor nézzünk utána hol lehet bérelni árokásó gépet vagy egy kisebb markológépet, és hajtsuk végre mi magunk a feladatot. Ugyanakkor, ha lehetőségünk van pár tanácsot kérjünk előtte egy tapasztalt szakembertől az esetleges károk elkerülése végett.
Mennyibe kerül egy pince ásás?
Ha mi magunk vágjuk bele fejszénket a munkába, akkor olcsóbban jöhetünk ki, hiszen megspóroljuk a munkagép díját és a szakember díját. Azonban rengeteg időt veszthetünk mindeközben.
Azt javaslom ebben az esetben, pince ásásra keressünk fel egy szakembert, aki precízen és pontosan nyúl a gépéhez, minek következtében sokkal hamarabb kaphatunk minőségi munkát.
Pontos árat sok tényező befolyásolhatja. Ezek közé tartozik, és talán a legnagyobb mértékben árat alakító tényező, az, hogy mekkora méretben kell kiásni a pincét. Minél nagyobb természetesen annál magasabb árral szembesülhetünk.
Ha csak a pince ásását szeretnéd számolnod kell a gépek munkadíjával, ami a gépkezelőtől függ, a gépkezelő díjával, és azzal mennyiért vállalja el a munkát. Ha ugyanakkor szigetelést is szeretnél, akkor annak a díja is növeli a végösszeget.
Maga a pince ásás nem tűnhet egy bonyolult munkának. Összességében talán nem is az, ha az ember odafigyel, és pontos precíz munkát végez. Amin a legtöbbet lehet spórolni a pince ásás kapcsán az az idő.
Ha te sem szeretnél órákon át az ásó felett görnyedni, hanem látnád már a leendő pincéd falait, keress meg minket bizalommal, és igényes helységet alakítunk ki neked.