Megmutatjuk hogyan lehet hatékonyan kiszedni egy tuskót a talajból a fa kivágása után.
Ha egyből szeretnél segítséget kérni tőlünk tuskó kiszedésben, akkor itt elérhetőségeinken veheted fel a kapcsolatot velünk, vagy a +36707792031 telefonszámon.
A tuskó kiszedésről bővebben
Miután egy fát kivágunk a talajban maradt tuskó és a gyökerek kiszedése még egy másik feladat amit el kell végeznünk. Létezik más mód is arra hogy megszabaduljunk a talajban maradt részeitől a fának de erre majd lejjebb térünk ki.
A tuskó kiszedését érdemes géppel végezni. Persze kisebb fák tuskóját akár kézzel is el lehet távolítani, de mindenképpen könnyebb dolgunk van a gépekkel.
Hogyan megy a tuskó kiszedése minikotró géppel?
Minikotró géppel a tuskó kiszedése gyerekjáték. Ha olyan problémával szembesülsz, hogy nem tudod kiszedni kézzel a kertben lévő tuskót, akkor keress meg minket bátran elérhetőségeink egyikén vagy hívj minket a +36707792031 telefonszámon és segítünk!
A munkagépet megrendelést követően a helyszínre szállítjuk és miután kiszedtük a tuskót, azt akár el is tudjuk szállítani.
Mekkora hely kell a minikotró gépnek?
A minikotró gépekből is több típus létezik. A legkisebbek már 80 centiméter szélességűek. Ami nekünk van az 1,6 méter szélességű helyen már be tud menni a kertbe.
Mennyi ideig tart a tuskó kiszedése?
Ez attól függ hogy mekkora a tuskó, hány darab van és mennyire könnyen lehet megközelíteni a helyét.
A képeken szereplő tuskók darabját nekünk körülbelül 1 óra volt kibányászni, méretét tekintve pedig a legnagyobb a három közül akkora volt mint egy kisebb autó.
Legtöbb esetben nagyon gyorsan végzünk egy darab tönkkel. Gépeinket minimum fél napra lehet bérelni.
Mit tehetünk még a tuskóval ha nem fér be a gép?
Ha a munkagép nem fér be a kertbe akkor több módszer is van arra hogy megszabaduljunk a fa maradványától.
Tuskó bevágása
Ez egy abszolút kézi módszer. A törzset ez esetben érdemes a talajfelszínhez minél közelebb elvágni (vagy az alatt) és a talajban maradt tönk vágott felületét bevagdosni a láncfűrésszel. A vágások egymással párhuzamosan fussanak végig és körülbelül 3-4 centi mélyek legyenek.
A vágott felület közepén a vágások lehetnek mélyebbek hogy megálljon bennük a víz. Ennek a műveletnek az a célja, hogy a fatuskó mielőbb korhadásnak induljon. Esetleg télen a víz belefagyjon és ez még jobban repessze a tönköt ami aztán elősegíti majd a gyorsabb korhatást.
Tuskó marás
A tuskómarás géppel történik, azonban ez a gép sokkal kisebb mint egy minikotró. Sőt. Szinte kézzel mozgatható.
Itt van példának a Lumag cég tuskómaró gépe, aminek a paraméterei olvashatók a weboldalukon.
A tuskómaró kimarja a tönköt a gyökér elágazásokig ahonnan már nem hajt mi a növény és így könnyebben is bomlik el a bennmaradt rész. Továbbá a talajfelszín alá marja be a növény megmaradt részeit.
Munkagépbérléssel kapcsolatban oldalunkon tudsz tájékozódni.